Aktualności

Gazeta Prawna

  1. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w odpowiedzi na list siedmiorga sędziów TK oceniła ich zarzuty za "całkowicie bezpodstawne". Jak podkreśliła w liście skierowanym w środę do sędziów, na wszystkie ich uwagi odpowiadała już kilkakrotnie.
  2. Ustawa wdrażająca dyrektywę DODO nie będzie miała zastosowania do ochrony danych osobowych przetwarzanych w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i służb specjalnych – zaznaczył w rozmowie z PAP wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Dodał, że wynika to wprost z tzw. dyrektywy policyjnej.
  3. W Trybunale Sprawiedliwości UE 19 marca 2019 r. odbędzie się rozprawa ws. pytań Sądu Najwyższego dotyczących m.in. zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów - poinformował w środę zespół prasowy SN.
  4. Składy orzekające Trybunału Konstytucyjnego są wyznaczane niezgodnie z obowiązująca ustawą, z pominięciem porządku alfabetycznego - uważa siedmioro sędziów Trybunału, autorów listu skierowanego do prezes TK Julii Przyłębskiej.
  5. Podczas wysłuchania Polski w Radzie UE wiceszef KE Frans Timmermans powiedział, iż nowelizacja ustawy o SN do dobry kierunek, ale pozostały inne wątpliwość KE dotyczące praworządności w Polsce i w tej sprawie musi być kontynuowany dialog - przekazał w środę rzecznik KE.
  6. Stołeczni urzędnicy mają wiele uwag do szykowanych zmian w prawie. Niemal wszyscy chcą jednak tego samego: większej ochrony lokatorów i interesu miasta
  7. Trybunał Konstytucyjny orzekł we wtorek, że przepis wprowadzający górną granicę zwrotu kosztów przejazdów do sądu przysługujących stronie, która prowadzi proces bez adwokata, jest zgodny z konstytucją.
  8. Urzędnikom Ministerstwa Finansów zdecydowanie brakuje konsekwencji w podejmowanych działaniach. Z jednej strony chcą ułatwić przedsiębiorcom odzyskanie nadpłaconego podatku, a z drugiej planują rozwiązania mające zniechęcić firmy do dyskusji z kontrolującym ich organem. Podatnik musi zachować wzmożoną czujność wobec aparatu skarbowego.
  9. Wielki Brat przyjrzy się naszym śmieciom, ale w praktyce przymknie na nie jedno oko. Obowiązkowy monitoring składowisk będzie mniej restrykcyjny, niż pierwotnie planowano. Przynajmniej w teorii
  10. Odwołane rozprawy, sparaliżowane sekretariaty, zamknięte sądy – to efekt protestu urzędników sądowych, którzy gremialnie poszli na L4. Nie chcą pracować za grosze.

Testamenty - rejestracja testamentów. Zapis windykacyjny. 

Czy wiesz jak łatwo i sprawnie możesz przeprowadzić postępowanie spadkowe bez chodzenia do sądu?

Zadzwoń lub napisz maila,
a otrzymasz bezpłatną informację na ten temat.